AURA by YETI

 

O takim sprzęcie Amundsen, Scott i inni pionierzy oraz wcześni eksploratorzy Antarktydy nawet nie śnili !

Z ogromną radością pragnę poinformować, że znana i ceniona na całym Świecie marka AURA by YETI wsparła swoimi flagowymi produktami ekspedycję rowerową na Biegun Południowy, do której się obecnie przygotowuję .

Marka AURA (wcześniej YETI) to polska firma z 30-letnią tradycją, szyjąca najwyższej jakości sprzęt oraz odzież puchową z naturalnego puchu gęsiego. Produkty AURA brały udział w wielu wyprawach w najbardziej niesprzyjających regionach Świata (oba Bieguny Ziemi, Syberia, najwyższe szczyty Himalajów).

Najlepszy w Świecie polski puch, najwyższa jakość wykonania, dbałość o detale to wizytówka naszej marki. AURA ściśle współpracuje z polarnikami, himalaistami, ratownikami i podróżnikami w celu ciągłego ulepszania swoich produktów.

Podróże rowerowe które organizuję, są doskonałym „laboratorium” testowym w trudnych warunkach wyprawowych. Także w sprzęcie który otrzymałem, znajduje się kilka nowych rozwiązań i zmian w porównaniu do oferty sprzedażowej marki.

Doskonała jakość i właściwości puchu zależą głównie od staranie wyselekcjonowanych piór. AURA pozyskuje najlepszy polski puch gęsi wyłącznie od sprawdzonych producentów z którymi współpracuje od dawna. Wysoka jakość puchu zależy między innymi od tego, co jedzą gęsi, jak długo chodzą po trawie oraz od możliwie najmniejszej ingerencji człowieka w naturalny cykl życia gęsi.

Jedno piórko puchu może posiadać nawet dwa miliony małych odnóżek. To właśnie dzięki takiej strukturze, piórka splatają się ze sobą i tworzą doskonałą warstwę izolacyjną. Odzież puchowa jest bezkonkurencyjna pod względem komfortu termicznego, lekkości i kompresji w porównaniu do materiałów syntetycznych.

Niezmiernie cieszę się, że będę miał okazję korzystania z tak wysokiej klasy produktów podczas swoich podróży. Taki sprzęt otwiera mi nowe możliwości do organizacji wypraw w jeszcze bardziej wymagających regionach świata.

https://youtu.be/kZ9OsMmSft4